Follow Fit&Wellness :

  • Fit&Wellness
  • Facebook - Grey Koło

Tel : 509550919

© 2019 by Fit&Wellness Psychodietetyk

Dlaczego

psychodietetyk?

Psychodietetyka to specjalizacja, która  innowacyjnie wykorzystuje psychologiczne podejście w procesie zmiany zachowań zdrowotnych. Psychodietetyk to osoba, która łączy wiedzę z zakresu dietetyki, doradztwa żywieniowego, psychologii, fizjologii i aktywności ruchowej. Dzięki holistycznemu podejściu do tematu odchudzania potrafi skutecznie pomóc pacjentowi lub też w odpowiednim momencie skierować go do właściwego specjalisty.  
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO – World Health Organization) na świecie żyje około 1,6 miliarda ludzi z nadwagą, osoby otyłe to ponad 522 mln. W Polsce jak informuje Instytut Żywności i Żywienia ponad 50% kobiet i mężczyzn ma nadwagę lub otyłość. To ponad 10% więcej niż 10 lat temu. Dzieje się tak pomimo wzrastającej mody na bycie szczupłym i szeroko rozwijającej się wiedzy z zakresu dietetyki. Każdego dnia setki tysięcy osób podejmuje próby odchudzania. Większość nie osiąga zamierzonego celu. Często poddaje się bardzo szybko. Wśród tych osób, które wytrwają do końca diety aż 95% wraca do  wagi sprzed odchudzania lub wyższej (wg badań: Garner i Wooley 1991; Stukard i Pennick, 1979; Wilson i Brownell, 1980).
Te fakty jasno pokazują, że sama wiedza z zakresu odżywiania i najlepsze chęci nie wystarczają, aby trwale zmienić swoje nawyki i wprowadzić zdrowy styl życia.  Odchudzanie czy też raczej przywracanie prawidłowej wagi ciała i zdrowia to proces, który w ogromnym stopniu zależy od czynników psychologicznych.
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now